Sayfa Başına Dön

Tatil48.Com Konaklama Rehberi

MARMARİS'İN GEZİLECEK YERLERİ

 Marmaris otelleri görüntülemek için tıklayınız.

-Marmaris Kalesi ve Marmaris Müzesi: Marmaris’in simgelerinden biri olan kale, 1911 yılında restore edilmiş ve Marmaris Müzesi olarak ziyarete açılmıştır.

-Marmaris Yat Marinası: Ilıman rüzgarı arasında marinada oturup içeceğinizi yudumlarken yatların koydaki salınışlarını izleyebilirsiniz. Aynı zamandan Marmaris kalesi’nin hemen yanında olmasından dolayı kaleyi de ziyaret edebilirsiniz.

-Dalyan: Bozulmamış doğası, kaya mezarlıkları, sevimli foklarıyla yaz tatillerinin vazgeçilmez merkezlerinden biri.

-İçmeler: Küçük bir köy iken, karayolunun açılması ile turistik bir merkez haline dönüşen, Marmaris’e 10 km. uzaklıkta şirin bir beldedir.

-Sedir Adası: Görülmeye değer güzellikte, antik kalıntılar ile çevrili bir adadır.

-Cennet Adası: Yüzme ve eğlence merkezleri arasında yer alan ada, teknelerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Marmaris’e yarım saat uzaklıktadır ve sezon boyu pansiyonlar ve restoranlar aktiftir.

-Kleopatra Plajı: Enteresan hikayesi ve eşsiz güzelliğiyle dillere destan olan plajdır.

-Turunç: Marmaris’e yirmibir kilometre uzaklıkta bulunan köye hem deniz hemde karayolu ile ulaşabilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan bölgede her türlü konfora sahip turistlik tesisler bulunmaktadır.

-Bozburun Köyü: Çam,Keklik balı ve çiçekleriyle ünlü olan Bozburunda otobüsler mutlaka mola verirler. Marmaris’e elli kilometre uzaklıkla yer alır ve bin yıllık bir ağaca ev sahipliği yapmaktadır.

-Günnücek: Marmaris’e iki kilometre uzaklıkta bulunan bölgede, dünyada çok az sayıda eşine rastlanan özel bir orman türü bulunmaktadır. Bu ormandan elde edilen yağ ilaç yapımında kullanılmaktadır.

-Fosforlu Mağara: Günlük gezi teknelerinin uğrak noktasıdır. Sularının berraklığı ile ünlüdür.

Ayrıca tatili geniş bir zaman dilimine yayacak olanlar ;

-Cedrae Antik Kalıntıları

-Çamlı Köyü

-Kumlubük

-Hisarönü

-Selimiye

-Orhaniye Köyü’nü de kesinlikle görmelidirler.

Marmaris otelleri görüntülemek için tıklayınız.